Jaką długość filmu wybrać?

Podpowiadamy - dłuższy, nie znaczy lepszy...


Często na spotkaniach pada pytanie o długość filmu. Na filmowym rynku ślubnym oferowane są różne opcje (dłuższe od Avatara ;), jak i krótkie formy). Jaką długość najlepiej wybrać? - postaramy się wyjaśnić.

Pomimo tego, że czasy VHS już dawno za nami, a technologia poszła naprzód, tak samo jak techniki montażu filmu, to w Polsce, w niektórych rejonach przetrwało przekonanie, że film ślubny to musi być długi... bardzo długi! Bo jak się płaci to koniecznie za ilość, a nie jakość!


Obecnie, tworzenie długich form jak filmy 60min., 90 min., 120 min. czy dłuższe mija się z celem. Na każdej imprezie, ktoś z gości wyciąga telefon i zaczyna nagrywać to co się dzieje, nierzadko Iphone'm czy najnowszym Samsungiem, który ma dobre parametry jeżeli chodzi o rejestrowanie filmów - więc jakość tego jest dobra. A młodzi takie materiały potem od swoich gości oczywiście otrzymują.


I teraz pojawia się pytanie: czy filmowiec / kamerzysta ślubny jest tylko od tego, żeby rejestrować tak jak leci to co się dzieje, czy jego rolą jest stworzenie ciekawej historii z Waszego wyjątkowego dnia? Polowanie na dobre ujęcia, wypowiedzi gości, jakieś ciekawe niuanse i zmontowanie tego w zwarty, dobry film.


Powtórzę: stworzenie ciekawej historii... a nie oddanie filmu gdzie przeważnie Ci sami ludzie przez 60 minut (lub dłużej) tańczą.

Umówmy się - porywającej fabuły w tym nie ma i każda obecna ciotka lub wujek na ślubie taki film może zrobić telefonem - więc po co przepłacać za filmowca?


W naszej pracy skupiliśmy się, aby tworzyć takie filmy, do których będziecie w stanie często wracać, bo są po prostu ciekawe. Kładziemy nacisk na tworzenie unikalnej historii, a podczas samego dnia ślubu i przyjęcia weselnego często "prowokujemy" - w pozytywnym tego słowa znaczeniu - sytuacje, aby historia ta mogła lepiej wybrzmieć. Wszystko to jednak w naturalny, nienachalny sposób, dodatkowo tworząc luźną atmosferą.


Poprzez takie podejście do pracy, udaje się tworzyć dosłownie niepowtarzalne filmy, bo pomijając pewną schematyczność dnia zaślubin, to nasze filmy różnią się od siebie - i to nie tylko głównymi bohaterami ;).


Zresztą sprawdźcie sami zamieszczone przykładowe skróty filmów poniżej.Aby ująć wszystko co najważniejsze w filmowym reportażu ślubnym bez zanudzania, wystarczy w zupełności 20-30 minut gotowego filmu. I takie reportaże ślubne głównie oferujemy, finalny czas trwania zależy od wybranego pakietu, a mamy ich trzy - 5H, 8H, 11H.

Jeżeli chcecie poznać szczegółową ofertę, oraz obejrzeć przykładowe reportaże ślubne - skontaktujcie się z nami.Skontaktuj się z nami

E-MAIL

abmovies.pl@gmail.com

SOCIAL

© copyright 2022 by abmovies.pl